Masaż leczniczy

Masaż leczniczy warszawa

Celem masażu leczniczego jest oddziaływanie zdrowotne - może on wspierać inne metody fizykoterapii lub stanowić niezależną formę stosowaną przez fizjoterapeutę. W Fizjo HomeMed masaż leczniczy wykonują wyłącznie wykwalifikowani specjaliści, dbając o Twoje bezpieczeństwo i zdrowie.

Co to jest i komu jest potrzebny Masaż leczniczy?

W przeciwieństwie do klasycznego masażu relaksacyjnego, masaż leczniczy ma na celu osiągnięcie konkretnych wyników w zależności od danego schorzenia. Jego stosowanie przyczynia się do łagodzenia różnych objawów dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych oraz zmniejszenia dolegliwości bólowych, które sprawiają Pacjentowi duży dyskomfort. Jak wspomnieliśmy poprzednio, masaż leczniczy w Fizjo HomeMed wykonują wyłącznie wykwalifikowani specjaliści - rehabilitanci, fizjoterapeuci lub certyfikowani masażyści.

Zielonym światłem do zastosowania masażu leczniczego może być przewlekły i uciążliwy ból barków, szyi, kręgosłupa, bóle stawów, dyskopatia oraz słaba wydolność krążeniowa i obrzęki. Masaż leczniczy może okazać się pomocny również przy leczeniu złamań kończyn, drętwieniach oraz zaburzeniach napięcia mięśniowego.

Jakie korzyści płyną z Masażu leczniczego?

Masaż leczniczy, w przeciwieństwie do masażu relaksacyjnego jest wykonywany w celu osiągnięcia specyficznych korzyści zdrowotnych. Masaż relaksacyjny ma na celu rozluźnienie ciała po ciężkim dniu.

Najważniejsze korzyści masażu leczniczego to między innymi:

  • zmniejszenie napięcia mięśni,
  • przyspieszenie regeneracji mięśni,
  • redukcja uciążliwego bólu,
  • odzyskanie komfortu codziennego funkcjonowania,
  • przywrócenie sprawności fizycznej po urazach i kontuzjach,
  • osiągnięcie relaksacji ciała i umysłu

Nasi terapeuci korzystają z wielu technik, które mają oddziaływać na tkanki pacjenta i zapewnić maksymalne korzyści płynące z masażu leczniczego. Korzystamy z takich technik jak ugniatanie, głaskanie, rolowanie czy oklepywanie i rozcieranie. Specjaliści z Fizjo Homemed na pierwszym miejscu stawiają sobie za cel zmniejszenie bólu i dyskomfortu.

Fizjoterapia Domowa Warszawa

Bez względu na to, czy Twój stan jest spowodowany sportem,
wypadkiem przy pracy lub inny sposób, z chęcią pomożemy.

Umów wizytę
Fizjo Homemed
Domowy program terapeutyczny oparty na konkretnym stanie zdrowia, dostosowany do Twoich potrzeb. Oferuję sesje fizjoterapii dla dorosłych i dzieci. Naszym celem jest zapewnienie Państwu szybkiego powrotu do zdrowia po urazach lub przewlekłych bólach oraz pomoc w poprawie jakości życia poprzez przywrócenie mobilności i siły.
Kontakt
Nasz gabinet:
Bacha 35, Mokotów
02-743, Warszawa
kontakt@fizjo-homemed.pl
Tel: 512-979-247
© 2024 Fizjo-Homemed wszelkie prawa zastrzeżone.
crossmenuarrow-right