Rehabilitacja dla Seniorów

Skuteczne zajęcia fizjoterapeutyczne dla seniorów

Seniorzy to grupa wiekowa, szczególnie narażona na dolegliwości bólowe wynikające ze starości oraz upadki związane z osłabieniem koordynacji ruchowej. Regularna aktywność fizyczna praktykowana przez seniorów potrafi skutecznie złagodzić ból, ułatwić samodzielne przemieszczanie się i co najważniejsze wzmocnić koordynację ruchową i tym samym zapobiec upadkom. Niestety większość osób starszych wraz z upływem lat staje się coraz mniej aktywna i w końcu całkowicie rezygnuje z ruchu, wybierając tryb siedzący.

Poprawa kondycji i samodzielności z profesjonalnym wsparciem

Fizjoterapeutyczne zajęcia dla seniorów uzupełniają deficyt ruchu, jednocześnie chroniąc osoby starsze przed wystąpieniem powikłań związanych ze zbyt małą aktywnością fizyczną. Nasi specjaliści, prowadzący zajęcia dla seniorów, dokładają wszelkich starań, aby doprowadzić do poprawy samopoczucia i kondycji psychicznej osób starszych, a także zwiększyć ich samodzielność i niezależność. Rehabilitacja dla seniorów obejmuje fizjoterapię kobiet oraz fizjoterapię mężczyzn w podeszłym wieku.

Kiedy rozpocząć rehabilitację u osób starszych?

Osoby starsze borykają się z wieloma problemami związanymi z deficytem sprawności i aktywnego trybu życia, co w efekcie znacznie zmniejsza komfort ich życia. Często utrudnienia w funkcjonowaniu wynikają z przebytych już chorób lub urazów, ale najczęściej spowodowane są znikomą aktywnością fizyczną i stopniowym wyłączaniem się z życia społecznego. Doskonałym rozwiązaniem tego typu problemów jest rehabilitacja dla seniorów, która nie tylko podtrzyma sprawności funkcjonalne, ograniczy postępujące ograniczenia ruchowe, ale również pomoże w uporaniu się z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi. Fizjo HomeMed pomoże w tym lepiej niż niejedna klinika rehabilitacyjna!  

Kiedy zdecydować się na rehabilitację?

Wskazaniami do podjęcia rehabilitacji dla osób starszych są przede wszystkim: 

  • choroby neurologiczne (np. choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, udar)
  • osteoporoza
  • zmiany zwyrodnieniowe
  • zaburzenia równowagi i zwiększone ryzyko upadków
  • stany po przebytych kontuzjach i urazach
  • trudności i ograniczenia ruchowe

Jakie są cele rehabilitacji dla osób starszych?

Wraz z upływem lat organizm ludzki staje się bardziej podatny na kontuzje, a ogólna sprawność fizyczna drastycznie maleje. Z tego powodu starsi Pacjenci potrzebują coraz więcej czasu na regenerację i powrót do stanu sprzed choroby lub kontuzji. Rehabilitant, pracując z osobami starszymi, stawia cele, które umożliwią Pacjentowi powrót do samodzielnego funkcjonowania. Poprawi to jego zdrowie, ogólnie zaktywizuje i zmniejszy dyskomfort związany z różnego rodzaju schorzeniami.  Nasi rehabilitanci stawiają największy nacisk na ćwiczenia ogólno-usprawniające, które skutecznie przyczyniają się do poprawy wydolności krążeniowo-oddechowej oraz siły mięśniowej.

Oprócz tego, program rehabilitacji pomaga osobom starszym:

  • zwiększyć swoją niezależność od osób trzecich,
  • zwiększyć samodzielność w codziennych czynnościach,
  • usprawnić koordynację ruchową,
  • poprawić samopoczucie i kondycję psychiczną. 

Usługi rehabilitacyjne dla seniorów to to troska o zdrowie, szybsza regeneracja po chorobach, kontuzjach, operacjach, oraz profilaktyka chorób i urazów.

Fizjoterapia Domowa Warszawa

Bez względu na to, czy Twój stan jest spowodowany sportem,
wypadkiem przy pracy lub inny sposób, z chęcią pomożemy.

Umów wizytę
Fizjo Homemed
Domowy program terapeutyczny oparty na konkretnym stanie zdrowia, dostosowany do Twoich potrzeb. Oferuję sesje fizjoterapii dla dorosłych i dzieci. Naszym celem jest zapewnienie Państwu szybkiego powrotu do zdrowia po urazach lub przewlekłych bólach oraz pomoc w poprawie jakości życia poprzez przywrócenie mobilności i siły.
Kontakt
Nasz gabinet:
Bacha 35, Mokotów
02-743, Warszawa
kontakt@fizjo-homemed.pl
Tel: 512-979-247
© 2024 Fizjo-Homemed wszelkie prawa zastrzeżone.
crossmenuarrow-right