Rehabilitacja po endoprotezach

Rehabilitacjpo endroprotezach warszawa

Endoprotezoplastyka stawów biodrowych i kolanowych

Bardzo często zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego lub kolanowego wiążą się ze znacznymi dolegliwościami bólowymi i ostatecznie prowadzą do unieruchomienia Pacjenta. Czasami jedyną drogą do odzyskania pełnej mobilności i zdrowia jest wymiana zniszczonego stawu (endoprotezoplastyka). 

Już dzień po operacji rozpoczyna się intensywna rehabilitacja, która pomaga w odzyskaniu pełnej funkcjonalności i powrotu do codziennych obowiązków. Proces rehabilitacyjny rozpoczyna się od ćwiczeń oddechowych, następnie obejmuje ćwiczenia operowanej nogi. Następnym krokiem jest opanowanie przez Pacjenta bezpiecznego poruszania się przy pomocą balkonika, kul, a ostatecznie samodzielnie. Nasi terapeuci udzielą dokładnych wskazówek jak bezpiecznie wrócić do codziennej aktywności, jak dbać o higienę i jakich czynności na co dzień unikać.

Wskazania do endoprotezoplastyki i rehabilitacji

Przeprowadzenie zabiegu endoprotezo-plastyki zalecane jest u osób, które odczuwają nieustający ból z powodu zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego lub kolanowego. Dodatkową przesłanką do podjęcia się operacji jest utrudnienie w funkcjonowaniu i poruszaniu się. Poradnie fizjoterapeutyczne przypominają, że zabieg przeprowadzony we wczesnym stadium daje dużo lepsze rokowania niż zabieg przeprowadzony w zaawansowanym stopniu choroby. Wskazaniem do endoprotezoplastyki są między innymi:

  • dolegliwości bólowe, które nie ustępują nawet przy farmakoterapii
  • zmiany pochodzenia pierwotnego, idiopatycznego
  • zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcające oraz zmiany pochodzenia wtórnego
  • ograniczenie ruchomości i powstawanie przykurczów

Rehabilitację należy rozpocząć w klinice rehabilitacyjnej tuż po zabiegu, aby osiągnąć najlepsze rezultaty!

Jaki cel ma rehabilitacja po endoprotezoplastyce?

Bardzo trudno jest określi czas trwania rehabilitacji po operacji polegającej na endoprotezoplastycę. Charakterystykę pracy z terapeutą określa lekarz, fizjoterapeuta lub inny specjalista, indywidualnie dla każdego pacjenta, a jest ona zależna od wielu aspektów takich jak: ogólny stan zdrowia Pacjenta, wydolność krążeniowo-oddechowa, stan innych stawów, dotychczasowa aktywność fizyczna. 

Pierwsze czynności rehabilitacyjne podejmowane są już dobę po zabiegu, a sama rehabilitacja może potrwać aż pół roku! 

Niezależnie od długości całego procesu celem naszych usług rehabilitacyjnych jest zadbanie o szybki powrót Pacjenta do pełnej funkcjonalności. Terapeuci dołożą wszelkich starań aby Pacjent odzyskał samodzielność, wzmocnił zoperowany staw, zachował pełny zakres ruchu i nie odczuwał nadmiernego bólu. Oprócz tego osoba rehabilitowana otrzyma, potrzebne w okresie rehabilitacji, wsparcie psychiczne dzięki czemu zachowa pogodę ducha i nadzieję na odzyskanie pełni zdrowia.

Fizjoterapia Domowa Warszawa

Bez względu na to, czy Twój stan jest spowodowany sportem,
wypadkiem przy pracy lub inny sposób, z chęcią pomożemy.

Umów wizytę
Fizjo Homemed
Domowy program terapeutyczny oparty na konkretnym stanie zdrowia, dostosowany do Twoich potrzeb. Oferuję sesje fizjoterapii dla dorosłych i dzieci. Naszym celem jest zapewnienie Państwu szybkiego powrotu do zdrowia po urazach lub przewlekłych bólach oraz pomoc w poprawie jakości życia poprzez przywrócenie mobilności i siły.
Kontakt
Nasz gabinet:
Bacha 35, Mokotów
02-743, Warszawa
kontakt@fizjo-homemed.pl
Tel: 512-979-247
© 2024 Fizjo-Homemed wszelkie prawa zastrzeżone.
crossmenuarrow-right