Rehabilitacja pourazowa

Rehabilitacja Pourazowa

Każdego dnia narażeni jesteśmy na kontuzje i urazy takie jak złamania kości, naderwanie ścięgien czy zwykłe stłuczenia. Jeśli padniesz ofiarą nieszczęśliwego wypadku warto rozpocząć rehabilitację pourazową, która przyspieszy proces powrotu do pełnej sprawności. Każda poradnia fizjoterapii ma na celu nie tylko przywrócenie utraconych, na skutek urazu czy uszkodzenia danego narządu, umiejętności, ale także stworzenie jak najlepszych warunków na powrót Pacjenta do komfortowego funkcjonowania w życiu społecznym. Tego samego chce dla Ciebie Fizjo HomeMed! Oferujemy również rehabilitację z dojazdem do domu!

Jakie są wskazania do rehabilitacji pourazowej?

Rehabilitacja pourazowa to jeden z najważniejszych czynników, które mają ogromny wpływ na czas trwania rekonwalescencji po kontuzji czy mniejszym urazie.

Wskazaniami do rozpoczęcia rehabilitacji pourazowej będą takie uszkodzenia jak: 

  • złamania
  • zwichnięcia
  • skręcenia
  • zespoły przeciążeniowe (naciągnięcia i naderwania mięśni, ścięgien i więzadeł)
  • stłuczenia
  • przebyte wypadki i kontuzje oraz operacje

Jaki jest cel rehabilitacji pourazowej?

Najważniejszym celem rehabilitacji pourazowej jest przede wszystkim przywrócenie pełnej funkcjonalności narządów ruchu, które zostały utracone na skutek kontuzji lub urazu. Dzięki rehabilitacji, Pacjent może odzyskać pełną wytrzymałość oraz elastyczność uszkodzonych tkanek. Ponadto, podjęcie leczenia pod okiem naszych specjalistów nie tylko zminimalizuje ograniczenia i zaburzenia w obszarze narządu ruchu, ale także zmniejszy ryzyko wystąpienia urazów w przyszłości. Wczesne rozpoczęcie rehabilitacji pourazowej daje szansę na powrót do pełnej sprawności i zapobiega pojawieniu się powikłań podczas prowadzonego leczenia. Warto zaznaczyć, że przebyte kontuzje narządów często oznaczają kompletne wykluczenie Pacjenta z życia społecznego poprzez całkowite unieruchomienie i niewydolność niektórych funkcji fizycznych. Pozbawienie możliwości swobodnego poruszania się i kontaktu z innymi ludźmi może skutkować pojawieniem się uciążliwych problemów psychicznych takich jak: stres pourazowy, zaburzenia lękowe czy depresja. To właśnie dlatego, kluczowym celem naszych rehabilitantów jest przywrócenie Pacjentowi zdolności do uczestnictwa w życiu społecznym i codziennych czynnościach. 

Fizjo HomeMed to najlepszy wybór spośród fizjoterapeutów w Warszawie! Oprócz zabiegów w gabinecie, oferujemy także rehabilitację w domu Pacjenta!

Fizjoterapia Domowa Warszawa

Bez względu na to, czy Twój stan jest spowodowany sportem,
wypadkiem przy pracy lub inny sposób, z chęcią pomożemy.

Umów wizytę
Fizjo Homemed
Domowy program terapeutyczny oparty na konkretnym stanie zdrowia, dostosowany do Twoich potrzeb. Oferuję sesje fizjoterapii dla dorosłych i dzieci. Naszym celem jest zapewnienie Państwu szybkiego powrotu do zdrowia po urazach lub przewlekłych bólach oraz pomoc w poprawie jakości życia poprzez przywrócenie mobilności i siły.
Kontakt
Nasz gabinet:
Bacha 35, Mokotów
02-743, Warszawa
kontakt@fizjo-homemed.pl
Tel: 512-979-247
© 2024 Fizjo-Homemed wszelkie prawa zastrzeżone.
crossmenuarrow-right