Rehabilitacja tendinopatii

Tendinopatie są przewlekłymi zespołami bólowymi, patologicznymi zmianami w obrębie ścięgien oraz stanami zapalnymi ścięgien. Stanowią poważny problem zdrowotny, zarówno dla osób aktywnie uprawiających sport, ale także dla tych mniej aktywnych lub zupełnie wyłączonych z ruchu. Zmiany zwyrodnieniowe zwiększają ryzyko zerwania ścięgna, które traci swoją wytrzymałość i staje się bardziej podatne na urazy. Próba ruchu wywołuje ból, który często zmusza do przerwania czynności. Podstawą rehabilitacji jest modyfikacja codziennej aktywności w celu odciążenia uszkodzonego ścięgna.

Rehabilitacja tendinopatii - skuteczna metoda na powrót do zdrowia

Cierpisz na tendinopatię - przewlekły stan zapalny lub uszkodzenie ścięgien? Skutecznym rozwiązaniem może okazać się rehabilitacja.

W Fizjo Homemed oferujemy profesjonalne usługi rehabilitacyjne, które pomogą Ci powrócić do pełni zdrowia i sprawności. Nasz zespół wykwalifikowanych terapeutów zadba o indywidualne podejście do pacjenta, aby dostosować plan rehabilitacji do Twoich potrzeb i możliwości.

Rehabilitacja tendinopatii to skuteczna metoda na poprawę jakości życia oraz zmniejszenie dolegliwo

Nasi fizjoterapeuci są specjalistami w takich tendinopatiach jak:

  • łokieć tenisisty 
  • łokieć golfisty 
  • zapalenie rozciegna podeszwowego
  • ciasnota podbarkowa 
  • kolano skoczka 
  • kolano biegacza
  • ostroga piętowa 
  • uszkodzenie stożka rotatorów

Specjaliści z Fizjo Homemed, w zależności od Pacjenta i rodzaju objętego zmianami chorobowymi ścięgna, wybierają terapeutyczne ćwiczenia ekscentryczne, szczególnie promowane w przypadku zapalenia ścięgna Achillesa (protokół Alfredsona). Zdarza się, że satysfakcjonujące wyniki dają ćwiczenia izometryczne, jest to jednak rzadsze.

Fizjoterapia Domowa Warszawa

Bez względu na to, czy Twój stan jest spowodowany sportem,
wypadkiem przy pracy lub inny sposób, z chęcią pomożemy.

Umów wizytę
Fizjo Homemed
Domowy program terapeutyczny oparty na konkretnym stanie zdrowia, dostosowany do Twoich potrzeb. Oferuję sesje fizjoterapii dla dorosłych i dzieci. Naszym celem jest zapewnienie Państwu szybkiego powrotu do zdrowia po urazach lub przewlekłych bólach oraz pomoc w poprawie jakości życia poprzez przywrócenie mobilności i siły.
Kontakt
Nasz gabinet:
Bacha 35, Mokotów
02-743, Warszawa
kontakt@fizjo-homemed.pl
Tel: 512-979-247
© 2024 Fizjo-Homemed wszelkie prawa zastrzeżone.
crossmenuarrow-right